همه مقالات

تزریق عضلانی در منزل در شیراز

تزریق عضلانی در منزل در شیراز

تزریق عضلانی در منزل در شیراز، از روش‌های رایج تزریق دارو و درمانی است و هدف تزریق عضلانی رساندن دارو به عمق ماهیچه است. تزریق عضلانی در نقاط مختلف بدن مانند ماهیچه‌ی: ماتحت، ران و سرشانه انجام می‌شود. محل تزریق بنا به نوع داروی تزریقی، سن و شرایط بیمار تعیین می‌شود.

تزریق عضلانی در منزل در شیراز، در چه مواقعی انجام می‌شود؟

تزریق عضلانی در منزل در شیراز، یک روش دارویی است که در بسیاری از شرایط برای انتقال داروها یا مواد دیگر به صورت مستقیم به عضلات بدن استفاده می‌شود. این روش می‌تواند برای مقادیر کمتر یا بزرگتری از داروها استفاده شود و مزایای مختلفی داشته باشد. در زیر چندین شرایطی آورده شده است که تزریق عضلانی در منزل در شیراز، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد:

 • تزریق داروها:
  – درمان بیماری‌ها: برخی از داروها برای درمان بیماری‌ها و شرایط به عنوان جزء درمانی تزریق عضلانی می‌شوند.
  – تزریق واکسن‌ها: برخی از واکسن‌ها نیز به صورت تزریق عضلانی انجام می‌شوند.
 • تغذیه مصنوعی: در برخی مواقع، مخصوصاً در مواردی که بیمار قادر به مصرف دهانی مواد غذایی نیست، تغذیه مصنوعی از طریق تزریق عضلانی ممکن است مورد نیاز باشد.
 • تشخیص برخی بیماری‌ها: در برخی از موارد، تزریق عضلانی برای بررسی و تشخیص بعضی بیماری‌ها و نشانگان‌ها ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
 • تسکین درد: برخی از تزریق‌ها برای تسکین درد و بهبود وضعیت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • تزریق مواد دیگر: علاوه بر داروها، برخی از موارد نیاز به تزریق مواد دیگر مانند سوخت و ساز، ویتامین‌ها، یا مواد مغذی ممکن است وجود داشته باشد.
تزریق عضلانی در منزل در شیراز، در چه مواقعی انجام می‌شود؟

در چه مواقعی تزریق عضلانی در منزل در شیراز؟

قبل از انجام هر نوع تزریق عضلانی، توصیه می‌شود که با یک پزشک یا متخصص در این زمینه مشورت کنید تا تشخیص دقیق و مناسبی در خصوص نیاز به این روش درمانی دریافت کنید.

هم چنین بخوانید: وصل سرم در منزل در شیراز

عواقب تزریق غیر اصولی عضلانی در منزل در شیراز

انجام اصولی و بی نقص تزریق عضلانی مانند تمام امور تجربی دیگر ملزم وجود تجربه است. تزریق عضلانی از این جهت بسیار حائز اهمیت است که توسط متخصص با تجربه انجام شود تا بیمار شما با مشکلاتی نظیر: آبسه (تجمع چرک)، نکروز (مرگ) بافتی، التهاب بافتی، آسیب به عروق و اعصاب، هماتوم بافتی (تجمع خون) مواجهه نشود، متخصص انجام دهنده باید علاوه بر تشخیص محل تزریق بنا به سن، دارو و شرایط بیمار به انتخاب سرنگ مناسب، استیرالزیسیون اصولی، انتخاب سایز سر سوزن مناسب بنا به شرایط و سن بیمار آگاه باشد تا بیمار شما با مشکلات رایج تزریق، مواجه نشود.

عواقب تزریق غیر اصولی عضلانی در منزل در شیراز

عواقب تزریق عضلانی در منزل در شیراز به صورت غیر اصولی

سوزن سوزن شدن یا بی حسی، درد شدید در محل تزریق، تنگی نفس یا تورم (آلرژیک)، خونریزی، قرمزی یا گرم شدن محل تزریق، اگر این علائم را که به دلیل تزریق عضلانی توسط پرستار غیر متخصص ایجاد می‌شود، سریعا با پزشک یا متخصص خود تماس بگیرید.

هم چنین بخوانید: اجاره دستگاه زردی نوزاد شیراز

نکات مهم در تزریق عضلانی در منزل در شیراز

پرستار متخصص باید هنگام تزریق عضلانی در منزل در شیراز، به نکات زیر توجه داشته باشد:

 • انتخاب حلال مناسب (درد حلال نرمال نسبت به آب مقطر کمتر است)
 • حل کردن مناسب دارو
 • تعویض سر سوزن
 • تزریق آهسته دارو
 • ثابت نگه داشتن سر سوزن
 • انتخاب محل مناسب (بنا به داروی تزریقی)
 • انتخاب سر سوزن مناسب
 • وارد کردن سوزن با زاویه مناسب
 • استفاده از تکنیک z line
 • ضدعفونی اصولی محل تزریق
 • استراحت و آرامش کافی (بعد از تزریق نباید بیمار فورا تکان بخورد.)
 • کمپرس گرم

از مواردی هستند که یک پرستار متخصص باید نسبت به این موارد آگاهی کامل داشته باشد تا بیمار با مشکلات نام برده شده که ناشی از تزریق عضلانی غیر اصولیست مواجه نشود.

نکات مهم در تزریق عضلانی در منزل در شیراز

نکات مهم هنگام تزریق عضلانی در منزل در شیراز

سایر خدمات ما: خدمات پرستاری در منزل شیراز

تزریق عضلانی در منزل در شیراز توسط متخصص

اگرچه تزریق عضلانی در باور عموم آسان و از اهمیت پایینی برخوردار است اما بسیار حائز اهمیت است که توسط پرستاری متخصص انجام شود. منظور از پرستار متخصص پرستاری است که اشراف کامل با تمام مراحل تزریق، شناخت داروها، نحوه صحیح تزریق عضلانی داروها، انتخاب نیدل و سرنگ، گرفتن تست (برای تزریق ایمن آنتی بیوتیک‌ها) و موارد گفته شده داشته باشد تا بتواند تجربه خدمتی آرامش‌بخش و بدون عارضه برای شما و بیمار عزیزتان داشته باشد.

متخصصین التیام همگی با سابقه سالیان تجربه در بخش اورژانس و مراقبت ویژه علاوه بر انجام بی نقص تزریق عضلانی نسبت به تمام امور پرستاری آگاهی کامل دارند. تمام امور درمانی پرستاری مورد نیاز بیمار شما را در بهترین و اصولی‌ترین شکل ممکن در منزل شما انجام می‌دهند.

تزریق عضلانی در منزل در شیراز توسط متخصص

تزریق عضلانی در منزل در شیراز توسط متخصصین التیام

شما برای درخواست خدمت تزریق عضلانی در منزل در شیراز التیام کافی است با شماره‌های مرکز درمان در منزل التیام تماس بگیرید تا علاوه بر درخواست خدمت تزریق عضلانی در منزل در شیراز التیام از خدمت مشاوره رایگان شبانه روزی با متخصصین التیام بهره ببرید و نسبت به امور درمانی مورد نیاز بیمار خود آگاه شوید و به سرعت روند درمانی بیمار خود سرعت ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید