خانه » نمونه کار » پانسمان در منزل در شیراز

ارائه خدمات

پانسمان در منزل در شیراز

پانسمان در منزل در شیراز توسط متخصصین حرفه ای + انواع پانسمان بسته و باز در شیراز.

پانسمان در منزل در شیراز
پانسمان در منزل

پانسمان در منزل در شیراز

پانسمان به معنای شست‌وشو و پوشاندن زخم است که با هدف کاهش آلودگی‌ها، پیشگیری از احتمال عفونت، و افزایش سرعت بهبود زخم اجرا می‌شود.

در حال حاضر، انواع زیادی از پانسمان‌ها وجود دارند که هرکدام با توجه به معایب و مزایای خاص خود در درمان انواع زخم‌ها به کار می‌روند. با این حال، هدف اصلی همه آن‌ها ابتدا پوشش دادن زخم و کاهش احتمال عفونت در مرحله اول و سپس جلوگیری از تضرر بیشتر به بافت و یاری رساندن به بهبود زخم و بافت‌های آسیب دیده در مرحله دوم است. یک پانسمان متناسب و مناسب به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کمک می‌کند، در حالی که استفاده از پانسمان نامناسب می‌تواند منجر به تأخیر در بهبودی زخم و حتی عفونت در آن ناحیه شود.

 

پانسمان باز در منزل در شیراز

یکی از انواع دیگر پانسمان پانسمان باز می‌باشد که بیشتر در زخم‌های سطحی مثل خراشیدگی‌ها، تاول‌ها و یا سوختگی‌های خفیف انجام می‌شود. در پانسمان باز معمولا از انواع پماد‌ها جهت حفظ رطوبت بر روی سطح پوست استفاده می‌شود تا از خشکی و ترک خوردن سطح پوست جلوگیری شود.

هم‌چنین در برخی مواقع از پماد‌های حاوی آنتی بیوتیک مثل تتراسایکلین نیز جهت جلوگیری از عفونت بر روی سطح زخم استفاده می‌شود. در این نوع پانسمان ابتدا سطح زخم را شست و شو (برای شست و شو معمولا از سرم نرمال سالین استفاده می‌شود.) می‌دهند.

پس از پخش کردن پماد و یا حتی داروی گیاهی بر روی سطح زخم، پوشش خاص دیگری بر روی زخم قرار داده نمی‌شود. (می‌توان جهت جلوگیری از پخش شدن و کثیف شدن لباس‌ها و محیط از یک لایه گاز استریل بر روی سطح زخم استفاده کرد هر چند که در این نوع پانسمان نیازی به لایه‌های گاز و یا موارد مشابه وجود ندارد.)

می‌توانید جهت راهنمایی‌های بیشتر و یا انجام پانسمان باز در منزل با مرکز آوای التیام تماس حاصل فرمایید.

هم‌چنین از دیگر خدمات ما دیدن کنید: تزریقات در منزل شیراز

پانسمان بسته در منزل در شیراز

پانسمان بسته از معمول‌ترین انواع پانسمان می‌باشد. در این روش محل زخم و اطراف آن به خوبی شست و شو می‌شود و سپس بر روی زخم به روش استریل یک لایه گاز استریل و در برخی موارد از چند لایه گاز استریل و یا انواع دیگر پانسمان و موارد مشابه قرار داده می‌شود که نوع لایه‌های به کار رفته را یک متخصص زخم و یا پزشک با توجه به محل زخم، نوع زخم، وسعت زخم و ترشحات آن تعیین می‌کند. پس از قرار دادن لایه‌ها با توجه به وسعت و محل زخم می‌توان از باند و یا چسب و یا ترکیبی از هر دو جهت فیکس کردن لایه‌ها استفاده کرد.

باید در پانسمان به این نکته توجه کرد که در فیکس کردن لایه‌ها نباید آنقدر محکم فیکس شوند که خون‌رسانی به محل زخم و یا اندام را دچار اختلال کنند و یا آنقدر شل فیکس شود که نتواند لایه‌های پانسمان را به درستی در جای خود ثابت نگهداری کند.

جهت راهنمایی و یا دریافت خدمات پانسمان بسته می‌توانید خدمت خود را از پرستاران متخصص در مرکز آوای التیام درخواست نمایید.

پانسمان باز در منزل در شیراز

پانسمان زخم بستر در منزل در شیراز

زخم بستر یا زخم فشاری به طور متداول در افرادی که تحرک کافی ندارند، رایج است. این کاهش تحرک می‌تواند به دلایل مختلفی نظیر معلولیت، انجام عمل‌های جراحی، وضعیت کما، تصادفات و سایر عوامل مشابه، ایجاد شود.

بارزترین علت زخم بستر، فشار ناشی از وزن فرد بر یک یا چند ناحیه کوچک از بدن است. این فشار باعث ایجاد رطوبت در آن نقاط می‌شود که در نتیجه، باعث رشد باکتری‌ها می‌شود و این موضوع به تشکیل زخم بستر کمک می‌کند.

هم‌چنین از دیگر خدمات ما دیدن کنید: ساکشن در منزل در شیراز

در زخم بستر با وجود این که بر روی پوست تنها یک ناحیه‌ی قرمز و یا التهاب کوچک دیده می‌شود اما با کنار زدن لایه‌های پوست مشاهده خواهید کرد که بافت‌های بسیاری در زیر ناحیه‌ی ملتهب تخریب شده‌اند و به همین دلیل زخم بستر یکی از خطرناک‌ترین انواع زخم است که حتما باید توسط متخصص زخم و به صورت کاملا استریل و اصولی پانسمان شود تا با کاهش فشار و رطوبت و در برخی موارد به کمک داروهای کمک کننده ابتدا از تخریب بیشتر بافت جلوگیری و سپس به روند بهبود زخم کمک کنند.

امروزه انواع پانسمان جهت پانسمان زخم بستر موجود است اما معمولا برای زخم بستر یا زخم های فشاری از پانسمان باند و گاز استفاده می‌گردد که به دلیل ساده پنداشته شدن توسط همراهان، خود سعی بر تعویض و انجام پانسمان به صورتی غیر اصولی می‌کنند که همانطور که گفته شد، زخم بستر هم‌چون کوه یخی می‌باشد و زوایای پنهان زیادی را شامل می‌گردد که حتما نیاز به پانسمان توسط افراد متخصص زخم دارد.

هم‌چنین از دیگر خدمات ما دیدن کنید: وصل سرم در منزل در شیراز

در صورت نیاز به پانسمان زخم بستر در منزل خود، می‌توانید از پرستاران متخصص زخم در مرکز آوای التیام خدمت مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

بهترین پانسمان در منزل در شیراز

بهترین پانسمان در منزل در شیراز

با توجه به پیشرفت‌ها و موجود بودن انواع پانسمان در بازار، امروزه می‌توان انواع بسیار زیادی از پانسمان را انجام داد. با وجود آماده بودن برخی از این پانسمان‌ها شما برای انجام بهترین و مناسب‌ترین نوع پانسمان در منزل ابتدا باید به دستور پزشک خود و سپس نکاتی چون: نوع زخم، وسعت زخم، دلیل ایجاد زخم، وجود یا عدم وجود ترشحات (اگزودا)، محل ایجاد زخم، روند بهبود زخم، رطوبت محل زخم، بافت‌های درگیر شده در محل زخم و حتی شرایط فیزیکی فرد توجه داشته باشید.

به همین دلایل است که پانسمان را یک امر تخصصی قلمداد می‌کنند. تا با شناخت و آشنایی کاملی که پرستاران متخصص زخم دارند بتوان بهترین نوع پانسمان را جهت تسریع بهبودی انجام داد.

با توجه به تخصصی بودن امر پانسمان و کمبود نسبی پرستاران متخصص در این زمینه شما می‌توانید جهت دریافت بهترین پانسمان در منزل از مرکز آوای التیام این خدمت را درخواست نمایید.

فهرست مطالب

کامنت بزار، جواب بگیر!

گفتگو با پزشکان و نظرات

سعی تیم آوای التیام بر این است که نظرات پرسشی را خودمان پاسخ بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *