همه مقالات

تزریق مسکن در منزل در شیراز

تزریق مسکن در منزل در شیراز

از آنجایی که بیماران نیازمند تزریق مسکن در منزل در شیراز، از دسته بیمارانی هستند که نیاز به تزریق فوری مسکن‌ها دارند و حضور در مراکز شلوغ درمانی و انتظار جهت ویزیت و تزریق مسکن‌ها باعث بهم ریختن آرامش و کلافگی این بیماران می‌شود، ما را در التیام به این فکر واداشت که خدمت تزریق مسکن در منزل در شیراز را در اختیار بیمارانی که نیاز به تزریق فوری مسکن دارند، قرار دهیم تا بتواند خدمت تززیق داروی مسکن خود را سریع‌تر، اصولی‌تر و دقیق‌تر از مراجعه حضوری به مراکز درمانی در منزل خود دریافت کنند. در ادامه به بررسی کامل تزریق مسکن در منزل در شیراز، می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع مسکن

مسکن‌ها دسته‌ای از داروهای پرکاربرد تجویزی در علم پزشکی محسوب می‌شوند که برای کاهش و کنترل درد از آن‌ها استفاده می‌شود. مسکن‌ها با تاثیرات متفاوت بر سیستم عصبی مرکزی و محیطی اثر می‌گذارند.

مسکن‌ها سه دسته‌ی مهم: ضد التهاب غیر استروئیدی (کتورولاک، ایبوپروفن و ناپروکسن و …)، مخدرها (مورفین و سایر مشتقات تریاک) و استامینوفن تقسیم بندی می‌شوند. براساس نوع و شدت درد از مسکن‌های متفاوتی استفاده می‌شود به عنوان مثال: داروی مسکن نورتریپتیلین (استفاده در دردهای نورو پاتیک)، ‌‌‌‌‌‌گاباپنتین یا پرگابالین (ضد صرع) و از مفنامیک در درد‌های دندون و قاعدگی استفاده می‌شود. بنابراین حتما باید مصرف مسکن‌ها بنا به تشخیص و تجویز پزشک باشد.

هم چنین بخوانید: وصل سرم در منزل در شیراز

تزریق مسکن در منزل در شیراز

مسکن‌های ضد التهاب غیر استروئیدی یا غیر مخدرها در دردهای سطحی ناشی از پوست، عضلات و مفاصل کاربردی هستند و مخدرها در بی حس شدن درد ناشی از اندام عمیق‌تر موثرترند.

تزریق مسکن در منزل در شیراز

تزریق مسکن در منزل در شیراز + معرفی

مکانیسم اثر داروهای مسکن

وقتی بافتی آسیب می‌بیند پروستاگلاندین آزاد می‌کند، پروستاگلاندین دو‌ مکانیسم دارد:

  1. گیرنده‌های درد را حساس می‌کند و آستانه‌ی تحمل مقابل درد را پایین می‌آورد.
  2. فعال سازی انتهای عصبی را توسط وابسته‌های التهابی مانند هیستامین، سروتونین و برادی کنین تشدید می‌کند.

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دو آنزیم سیکلواکسیژناز cox-1 و cox-2 را مهار می‌کنند.

مکانیسم اثر داروهای مسکن

مکانیسم اثر مسکن‌ها

استامینوفن‌ها با مکانیسم متفاوت باعث مهار آنزیم cox-3 در مغز می‌شوند و اثر ضد التهابی کمتری دارد.

مسکن‌ها علاوه بر جلوگیری از انتقال پیام درد بروی گیرنده‌های سیستم اعصاب محیطی و مرکزی، تحریک پذیری آنها را کاهش می‌دهد. طبق توصیه سازمان غذا و دارو جهانی استامینوفن و ضد التهاب‌های غیر استروئیدی اولین دستور برای کنترل درد هستند و در صورت کارا نبودن می‌شود از مسکن‌های دیگر استفاده کرد.

تزریق مسکن در منزل در شیراز تحت نظر متخصص

از عوارض جانبی مصرف خودسرانه و بی رویه مسکن‌ها می‌توان به: زخم معده (شایع در مصرف بی رویه مسکن‌های غیر استروئیدی)، آسیب کبدی (شایع در مصرف بی رویه استامینوفن)، آسیب به کلیه‌ها، بیماری قلبی، حساسیت به درد و تغییرات رفتاری اشاره کرد.

تزریق مسکن در منزل در شیراز تحت نظر متخصص

تزریق مسکن در منزل در شیراز تحت نظر متخصص التیام

بنابراین این مساله بسیار حائز اهمیت است که از مصرف خودسرانه و بی رویه مسکن‌ها خود داری کنید. متخصصین التیام با دانش کامل از داروهای مسکن، طول اثر و مقدار دوز استاندارد تزریقی مسکن‌ها بنا به سن و شدت درد بیمار و با زیر نظر داشتن و ثبت داروها و روند تزریقی مسکن‌ها، روند درمانی بدون دردی را برای بیمار عزیز شما فراهم می‌کنند.

سایر خدمات: خدمات پرستاری در منزل شیراز

تزریق مسکن در منزل در شیراز التیام

خدمت تزریق مسکن در منزل در شیراز التیام توسط متخصصین این رشته انجام می‌شود که آشنایی کامل با: انواع دردها، داروی کارآمد انواع دردها، تزریق داروهای مسکن بنا به هیستوری (تاریخچه) بیمار و دوز مناسب مسکن تزریقی بنا به سن و شرایط بیمار دارند و می‌توانند تجربه خدمت درمانی بی نقص و آرامش بخش برای شما و بیمار شما در خانه‌ی خودتان، ارائه دهند.

تزریق مسکن در منزل در شیراز التیام

تزریق مسکن در منزل در شیراز تیم آوا التیام

شما هم‌چنین می‌توانید همراه با کنترل درد بیمار خود توسط متخصصین التیام از خدمت ویزیت پزشک عمومی و متخصص در منزل در شیراز التیام نیز بهره ببرید و به روند شناسایی و درمان عامل اصلی به وجود آورنده درد سرعت ببخشید.

هم چنین بخوانید: کارشناس زخم در منزل شیراز

برای درخواست تمام خدمات درمانی شرکت درمان در منزل آوای التیام می‌توانید با استفاده از خدمت مشاوره رایگان ما به صورت شبانه روزی با متخصصین خود در ارتباط باشید و خدمت درمانی مورد نیاز بیمار خود را در اسرع وقت و در منزل خود به صورت شبانه روزی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید