همه مقالات

شستشوی گوش در منزل در شیراز

شستشوی گوش در منزل در شیراز

شستشوی گوش در منزل در شیراز، یکی از مراقبت‌های اساسی در حفظ سلامت و حفظ شنوایی است. گوش، یکی از عضلات حسی حیاتی بدن انسان محسوب می‌شود که نقش بسیار مهمی در تعامل با محیط اطراف و انتقال اطلاعات حسی دارد. به منظور جلوگیری از بروز عفونت‌ها، انسدادهای گوش و حفظ بهداشت، شستشوی منظم و صحیح گوش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شستشوی گوش در منزل در شیراز، یک فرآیند مهم است که باید با اطلاعات کافی و رعایت دقیق اصول بهداشتی انجام گیرد. استفاده از روش‌های صحیح در شستشو، کمک به از بین بردن و جلوگیری از تجمع چربی، گرد و غبار، و میکروب‌ها در گوش می‌کند. همچنین، توجه به نکات ایمنی و استفاده از وسایل مناسب توسط متخصص، از اهمیت ویژه‌ای در اجرای این فرآیند برخوردار است.

روش‌های شستشوی گوش در منزل در شیراز

جمع شدن موم و چرک در داخل مجرا و کانال گوش باعث به وجود آمدن عارضه‌هایی مثل کم شنوایی، درد گوش، خارش گوش، سرفه‌های مزمن، وز وز گوش، احساس پر بودن گوش و بوی نامطبوع می‌شود. به همین دلیل شستشوی گوش در منزل در شیراز، توصیه می‌شود.

روش‌های شستشوی گوش در منزل در شیراز

روش‌های شستشوی گوش در منزل در شیراز چیست؟

روش‌هایی برای از بین بردن این عارضه وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

  • روغن

چند قطره از روغن زیتون، بچه و معدنی در مجرای گوش بریزید بعد از نرم شدن جرم، گوش خود را به سمت پایین روی پارچه خم کنید تا جرم تخلیه شود.

  • آب نمک

همچنین می‌توانید از آب و نمک به جای روغن استفاده کنید و اجازه بدهید سه دقیقه در مجرای گوش بماند و باعث نرم شدن جرم داخل گوش شود.

  • شستشوی گوش با قطره هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید موم و جرم گوش را نرم می‌کند و می‌شکند.

  • شستشوی گوش با دستگاه ساکشن

در روش شستشوی گوش با ساکشن متخصص انجام دهنده با استفاده از میکروسکوپ مخصوص و دستگاه ساکشن اقدام به شستشوی جرم گوش می‌کند. از شایع‌ترین عارضه‌های این روش می‌توان به سرگیجه بعد از ساکشن اشاره کرد. عوارض جدی‌تر مانند عفونت و آسیب به پرده گوش نادر است.

  • شستشو با سرنگ و آب گرم

رایج‌ترین و کم عارضه‌ترین روش مرسوم شستشوی گوش با سرنگ و آب گرم است. در روش شستشوی گوش با سرنگ و آب ولرم، متخصص انجام دهنده بعد از معاینه کامل گوش و صحت از سلامت گوش اگر دلیل ایجاد عارضه را از موم و چرک گوش بداند، گوش را به بالا و عقب می‌کشد. ( این کار سرنگ شستشو و کانال گوش را هم سطح می‌کند.) و با سرنگ مخصوص شستشو گوش آب گرم ولرم شده را به آرامی به کانال گوش می‌فرستد و چرک گوش را می‌شورد و از بین می‌برد. این روش کم عارضه‌تر و ایمن‌تر از شستشوی گوش با دستگاه ساکشن است.

هم چنین بخوانید: پزشک در منزل در شیراز

نکاتی در مورد شستشوی گوش در منزل در شیراز

شستشوی گوش در منزل در شیراز، اگر توسط فرد غیر متخصص انجام شود، باعث ایجاد آسیب‌هایی به سیستم شنوایی از جمله سرگیجه موقت، درد در کانال گوش و وزوز در گوش می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که در انتخاب متخصص و شرکت انجام دهنده خدمات شستشوی گوش خود دقت فرمائید.

نکاتی در مورد شستشوی گوش در منزل در شیراز

نکاتی مهم در مورد شستشوی گوش در منزل در شیراز

پزشکین متخصص التیام با سابقه سال‌ها فعالیت فعال در شستشوی جرم کانال گوش می‌توانند تجربه درمانی آرام بخش و تاثیر گذار را برای بیمار شما داشته باشند و پس از شستشوی گوش بیمار خود توسط متخصصین التیام می‌توانید تغییرات شنوایی را در بیمار خود مشاهده کنید.

تجمع چرک گوش در کسانی که از سمعک استفاده می‌کنند یا کسانی که در معرض محیط آلوده قرار می‌گیرند بسیار شایع است و در موارد حاد می‌تواند به سیستم شنوایی بیمار آسیب جدی وارد کند و باعث اختلال در شنوایی شود.

شما به صورت شبانه روزی می‌توانید تمام امور درمانی خود را با بهره از خدمت مشاوره رایگان التیام با متخصصین التیام در میان بگذارید و بهترین درمان مورد نیاز بیمار خود را انتخاب و دریافت کنید.

از دیگر خدمات ما: وصل سرم در منزل در شیراز

شستشوی گوش در منزل در شیراز توسط پزشک

خدمت شستشوی گوش در منزل در شیراز التیام توسط پزشک متخصص و با معاینه کامل مجرا و جرم گوش انجام می‌شود. پزشک متخصص التیام بعد از معاینه کامل گوش اگر مشکل شنوایی مربوط به تجمع چرک گوش در کانال گوش باشد، بنا به مقدار جرم اقدام به شستشوی گوش با ساکشن و سرنگ می‌کند‌.

شستشوی گوش در منزل در شیراز توسط پزشک

شستشوی گوش در منزل در شیراز توسط پزشک مجرب

هدف شستشوی گوش توسط پزشک متخصص التیام از بین بردن عارضه‌های تجمع چرک در کانال گوش از جمله: درد و خارش‌های آزار دهنده، از دست دادن شنوایی موقت، سرفه‌های مزمن، وزوز گوش، احساس پری و بوی نامطبوع گوش است. متخصصین التیام با سابقه سال‌ها فعالیت مداوم و اورژانسی در حیطه درمان تمام خدمات درمانی شما در علمی و اصولی‌ترین حالت ممکن انجام می‌دهند و می‌توانند تجربه خدمت درمانی در کمال آرامش و تاثیر گذار برای بیمار شما داشته باشند.

شما همچنین با استفاده از خدمت مشاوره رایگان التیام می‌توانید با متخصصین خود به صورت شبانه روزی در تماس باشید و مشکل بیمار خود را با متخصصین التیام در میان بگذارید و بهترین روند درمانی را برای بیمار خود انتخاب کنید.

سایر خدمات ما: گچ گیری در منزل در شیراز

شستشوی جرم گوش در منزل در شیراز

خدمت شستشوی جرم گوش در منزل در شیراز التیام مانند تمام امور درمانی دیگر التیام به صورت شبانه روزی و در اسرع وقت در بهترین حالت ممکن در منزل شما انجام می‌شود. دیگر شما ضرورتی بر تحمل درد و ناراحتی بیمار خود در مراجعه  حضوری و اتلاف وقت در نوبت‌های طولانی، مراکز درمانی نداشته باشید.

شستشوی جرم گوش در منزل در شیراز

شستشوی جرم گوش در منزل در شیراز التیام

با التیام می‌توانید تمام خدمات درمانی خود را سریع‌تر، دقیق‌تر و کم هزینه‌تر از مراجعه حضوری به مطب‌ها و مراکز درمانی در خانه‌ی خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *